O doktorze

...Dr n.med. Zbigniew Jabłonka ukończył - z wyróżnieniem - studia medyczne na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w 1980 roku.
Praktyki studenckie odbywał m.in. w Monachium, w Krankenhaus Schwabing.
Pracę w oddziale chirurgii ogólnej Szpitala im. R.Weigla w Blachowni rozpoczął w 1980 roku.
W roku 1984 uzyskał specjalizację pierwszego stopnia, a w roku 1989 specjalizację drugiego stopnia z chirurgii ogólnej.
Stopień naukowy doktora nauk medycznych otrzymał w 1999 roku w Śląskiej Akademii Medycznej.
Od 1993 roku pracował na stanowisku zastępcy ordynatora, a od 2004 roku na stanowisku ordynatora oddziału chirurgii ogólnej.
W latach 1990-2006 był dyrektorem Szpitala, który w tym czasie trzykrotnie uzyskiwał akredytację z tytułu jakości opieki nad chorymi.
Wykonuje badania ultrasonograficzne od 1986 roku, a endoskopowe - gastroskopię i koloskopię - od 1987 roku.
Aktywny chirurg, wykonujący operacje tarczycy, żył kończyn dolnych, przepuklin, piersi, przewodu pokarmowego - żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, nowotworów żołądka, jelita grubego, w tym odbytnicy, odbytu.
Wprowadza stale nowe na naszym terenie metody operacyjne, w tym operacje laparoskopowe już od 1994 roku, operacje raków jelita grubego oszczędzające zwieracze (bez wytwarzania odbytu brzusznego), wagotomie różnego rodzaju, operacje z użyciem staplerów, różnorodnych urządzeń elektrochirurgicznych. Zainteresowany szczególnie zmniejszeniem inwazyjności zabiegów, co skutkuje krótszym czasem powrotu chorego do zdrowia i aktywności życiowej.
Członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Częstochowie - trzecią kadencję. Członek Zarządu Oddziału Śląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich.
Prowadzi gabinet prywatny od ponad 20 lat. W obecnej lokalizacji gabinet funkcjonuje już 10 lat.
Doktor Jabłonka obiecuje pracować jeszcze długo - jeżeli sił nie braknie - a pacjenci będą zadowoleni ...
Aby sił nie zabrakło uprawia sport, a jego pasją życiową pozostają góry.